Członkostwo 

Jeśli nie należysz jeszcze do Związku Kynologicznego w Polsce

Możesz zostać członkiem i działaczem związku nawet jeśli nie posiadasz psa rasowego, a jesteś jedynie miłośnikiem kynologii! Wystarczy przyjść do biura, wypełnić deklarację członkowską i opłacić roczną składkę.

Pierwsza wizyta

Zwykle podczas pierwszej wizyty ponoszone są następujące opłaty: składka członkowska, wpisowe, rejestracja psa, rodowód itp. Oprócz składki członkowskiej (ważnej do końca roku kalendarzowego) są to opłaty jednorazowe. Przed wizytą dobrze jest zapoznać się ze Statutem ZKwP i innymi regulaminami. Na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskasz odpowiedź podczas wizyty w biurze.
Rejestracja psa odbywa się na podstawie metryki wydanej przez ZKwP lub rodowodu (także eksportowego). Wizyta z psem jest mile widziana. Prosimy pytać o czasopismo "PIES", które jest bezpłatne dla naszych członków. Zapraszamy do kontaktu z kierownikami sekcji państwa rasy (więcej w dziale "sekcje").
Po zarejestrowaniu psa w ZKwP może on już brać udział we wszystkich imprezach przez nas organizowanych - głównie wystawach. Kalendarz wystaw jest tutaj: Wstawy ZKwP

Składka członkowska

Składka członkowska wynosi 70 zł za rok. Składkę można opłacać w kasie oddziału lub na konto: Alior Bank: 83 2490 0005 0000 4500 6028 8749
Opłacenie składki członkowskiej za każdy bieżący rok jest podstawowym obowiązkiem członka i uprawnia do korzystania ze wszystkich świadczeń Związku: wystawy, hodowla, szkolenia itd.
Inne opłaty są wyszczególnione na stronie 'opłaty' 

Zmiana oddziału

Jeżeli np po zmianie miejsca zamieszkania bliżej masz do innego oddziału Związku to wystarczy, że przyjdziesz do nowego biura i ponownie wypełnisz deklarację. Resztę formalności załatwi biuro twojego nowego oddziału.
Spis wszystkich oddziałów ZKwP znajdziesz tutaj: Oddziały ZKwP w Polsce

Deklaracja członkowska

Tutaj możesz pobrać Deklarację członkowską