RING 1: Sędzia - Svietlana Radiuk: Cavalier King Charles Spaniel, Chiński Grzywacz, King Charles Spaniel, Yorkshire Terrier
RING 2: Sędzia - Zvi Kupferberg: Bichon Havanais, Brabantczyk, Charcik Włoski, Chart Afgański, Chart Polski, Chart Rosyjski Borzoj, Coton de Tulear, Greyhound, Japan Chin, Lhasa Apso, Lowchen, Maltańczyk, Mops, Nova Scotia Duck Tooling Retriever, Papillon, Pekińczyk, Płochacz niemiecki, Pudel Duży-Biały,Czarny,Brązow, Pudel Miniatura-Biał.Czar.Brąz, Pudel Miniatura-Srebrny,Aprico, Pudel Średni-Czarny,Biały,Brąz, Pudel Toy, Saluki, Whippet, Wilczarz Irlandzki
RING 3: Sędzia - Petru Muntean: Bernardyn Długowłosy, Bernardyn Krótkowłosy, Berneński Pies Pasterski, Cane Corso, Dog de Bordeaux, Dog Kanaryjski, Dog Niemiecki-Arlekiny-Czarne, Dog Niemiecki-Błękitne, Dog Niemiecki-Pręgowane-Żółte, Dogue de Bordeaux, Duży Szwajcarski Pies Pasterski, Rottweiler, Sznaucer Olbrzym Czarny, Sznaucer Średni Pieprz-Sól, Tosa, Tosa-Inu
RING 4: Sędzia - Andrzej Stępiński: Buldog Angielski, Bullmastiff, Fila Brasileiro, Labrador Retriever, Mastif Pirenejski, Mastif Tybetański, Owczarek Kaukaski, Owczarek Środkowo-Azjatycki
RING 5: Sędzia - Jaroslav Kubala: Airedale Terrier, American Staffordshire Terrier, Bedlington Terrier, Bull Terrier, Foksterier Szorstkowłosy, Irish Soft Coated Wheaten Terrier, Irlandzki Terrier, Jack Russel Terrier, Jack Russell Terrier, Kerry Blue Terrier, Lakeland Terrier, Niemiecki Terrier Myśliwski, Staffordshire Bull Terrier, Terier Australijski, Walijski Terier
RING 6: Sędzia - Evgeni Rozenberg: boston terrier, Buldog Francuski, Czarny Terrier Rosyjski, Hovawart, Landseer, Leonberger, Mastino Napoletano, Pirenejski Pies Górski, Sealyham Terrier, Shar-Pei, Szpic Mały-Kol.Klas.(Br.Czar.), Szpic Miniaturowy, Szpic Niemiecki Mały
RING 7: Sędzia - Yolanda Nagler-Magal: Chihuhua Długowłosy, Chihuhua Krótkowłosy, Chow-Chow, Chow-Chow-Rude, Flat-Coated Retriever, Nowofundland, Parson Jack Russell Terrier, Shiba-Inu, Shih-Tzu, Szkocki Terier, Terier Tybetański, West Highland White Terrier
RING 8: Sędzia - Anna Bogucka: Ameryk. Cocker Spaniel-Kolor, Ameryk. Cocker Spaniel-Złote, Amerykański Cocker Spaniel, Angielski Cocker Spaniel-Czarne, Angielski Cocker Spaniel-Kolor, Angielski Cocker Spaniel-Podpalane, Angielski Cocker Spaniel-Złote, Angielski Springer Spaniel, Bokser-pręgowane, Bokser-żółte, Cocker spaniel angielski, Golden Retriever
RING 9: Sędzia - Guido Schafer: Akita, Akita Amerykańska, Akita-Inu, Alaskan Malamute, Samoyed, Siberian Husky
RING 11: Sędzia - Małgorzata Lorenc: Jamnik Długowłosy Króliczy, Jamnik Długowłosy Miniaturowy, Jamnik Długowłosy Standardowy, Jamnik Krótkowłosy, Jamnik Krótkowłosy Króliczy, Jamnik Krótkowłosy Miniaturowy, Jamnik Krótkowłosy Starndardowy, Jamnik Szorstkowłosy, Jamnik Szorstkowłosy Standard, Mały Munsterlander, Seter Angielski, Seter Irlandzki, Seter Szkocki Gordon, Wyżeł Niemiecki Długowłosy, Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy, Wyżeł Weimarski Krótkowłosy
RING 12: Sędzia - Dorota Witkowska: Basset Hound, Beagle, Dalmatyńczyk, Gończy Polski, Ogar polski, Posokowiec Bawarski, Rhodesian Ridgeback
RING 13: Sędzia - Dariusz Skorek: Bearded Collie, Biały Owczarek Szwajcarski, Border Collie, Ceskoslovensky Vlcak, Owczarek Australijski, Owczarek Podhalański, Owczarek Południowo Rosyjski, Polski Owczarek Nizinny, Welsh Corgi Cardigan, Welsh Corgi Pembroke
RING 14: Sędzia - Erika Szokol: Doberman, Pinczer Miniaturowy, Pinczer Średni, Sznaucer Miniatura Białe, Sznaucer Miniatura Czarne, Sznaucer Miniatura Czarno-Sreb, Sznaucer Miniatura Pieprz-Sól
RING 15: Sędzia - Grzegorz Robak: Australian Stumpy Tail Cattle Dog, Bouvier des Flandres, Owczarek Belgijski-Groenendalr, Owczarek Francuski Beauceron, Owczarek Francuski Briard, Owczarek Szetlandzki, Owczarek Szkocki Collie Krótk., Owczarek Szkocki Długowłosy
RING 17: Sędzia - Piotr Śliwka: Owczarek Niemiecki
POD PATRONATEM:
Prezydenta Miasta Będzina
Radosława Barana
HONOROWY PATRONAT WYSTAWY:
Andrzej Mania Przewodniczący Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce
Piotr Śliwka Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce
Przewodniczący Prezydium kolegium Sędziów
Grzegorz Dolniak Poseł na Sejm RP
Małgorzata Handzlik Eurodeputowana
Zbigniew Szaleniec Senator RP
Waldemar Andzel Poseł na Sejm RP
Adam Lazar Starosta Powiatowy
Ryszard Fornal Wiceprezydent Miasta Będzina
Stanisław Surmik Wiceprezydent Miasta Będzina
Lek.Wet. Tadeusz Sarna Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii
Sławomir Witek Kierownik Referatu Sportu i Turystyki UM w Będzinie
Sławomir Sękala Dyrektor OSiR w Będzinie
KOMITET ORGANIZACYJNY:
Przewodniczący Komitetu Sławomir Seremak
Komisarze Wystawy Andrzej Rapacz, Ireneusz Lelonek
Członkowie Komitetu Marcin Wojciechowski, Joanna Dziurowicz, Michał Jakubowski,
___
Opieka Medyczna Ewa Piwowarska
Nadzór Weterynaryjny Lek.Wet. Ewa Pasek, Lek.Wet. Halina Kołodziej
Ochrona Wystawy Biuro Ochrony “RENOMA”
Straż Miejska
WSPÓŁORGANIZATORZY:
Urząd Miejski w Będzinie
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie
INTERPROMEX
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjne Będzin
Sędziowie Kynologiczni:
Anna Bogucka Polska
Jaroslav Kubala Słowacja
Zvi Kupferberg Izrael
Małgorzata Lorenc Polska
Yolanda Nagler-Magal Izrael
Petru Muntean Rumunia
Svietlana Radiuk Białoruś
Grzegorz Robak Polska
Evgeni Rozenberg Rosja
Guido Schafer Niemcy
Dariusz Skorek Polska
Andrzej Stępiński Polska
Erika Szokol Węgry
Piotr Śliwka Polska
Dorota Witkowska Polska
Konkurencje Finałowe:
Konkurs Młody Prezenter Dorota Witkowska
Najpiękniejsze Szczenię Grzegorz Robak
Najpękniejszy Junior Jaroslav Kubala
Najpiękniejszy Weteran Dariusz Skorek
Najpiękniejszy Pies Ras Polskich Piotr Śliwka
Najpiękniejszy Pies Oddziału Będzin Zvi Kupferberg
Najpiękniejszy Pies Użytkowy Erika Szokol
Zwycięzca Grupy I FCI Andrzej Stępiński
Zwycięzca Grupy II FCI Evgeni Rozenberg
Zwycięzca Grupy III FCI Svietlana Radiuk
Zwycięzca Grupy IV FCI Anna Bogucka
Zwycięzca Grupy V FCI Guido Schäfer
Zwycięzca Grupy VI FCI Małgorzata Lorenc
Zwycięzca Grupy VII FCI Dorota Witkowska
Zwycięzca Grupy VIII FCI Petru Muntean
Zwycięzca Grupy IX FCI Yolanda Nagler-Magal
Zwycięzca Grupy X FCI Zvi Kupferberg
Najpiękniejszy Pies Wystawy Piotr Śliwka
Program Wystawy:
7.30 – 10.00 Przyjmowanie psów
9.45 Otwarcie wystawy
10.00 – 14.00 Ocena psów w ringach
14.00 Pokaz psa serwisowego
14.00 Eliminacje do konkursu Młody Prezenter
15.00 Konkurencje Finałowe:
- Finał Konkursu Młody Prezenter
- wybór: Najpiękniejsze Szczenię
- wybór: Najpękniejszy Junior
- wybór: Najpiękniejszy Weteran
- wybór: Najpiękniejszy Pies Ras Polskich
- wybór: Najpiękniejszy Pies Oddziału Będzin
- wybór: Najpiękniejszy Pies Użytkowy
- wybór: Zwycięzców Grup
- wybór: Najpiękniejszy Pies Wystawy