XIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych
29.05.2022 (niedziela)
Pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Będzina i Burmistrza Gminy Koziegłowy
na skróty:
przyjmowanie zgłoszeń przez system:
Program wystawy
07:30 przyjmowanie psów zgłoszonych na wystawę
10:00 rozpoczęcie sędziowania w ringach
15:00 konkurencje finałowe
SPIS WYSTAWCÓW LIST OF EXHIBITORS
Kontakt w sprawie stoisk: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretarzy ringowych, asystentów prosimy do zgłaszania się mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
_______________________
Chętnych do pomocy przy wystawie prosimy o kontakt z biurem telefonicznie lub na mejla Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kontakt w sprawie zgłoszeń : www.wystawy.net
PARKING: DARMOWY
Katalog Wystawowy:
W trakcie wypełniania formularza możesz wybrać, czy chcesz katalog w formie drukowanej czy w wersji PDF.
Katalog w wersji PDF będzie do pobrania bezpłatnie na tej stronie na dwie godziny przed rozpoczęciem sędziowania.
Katalog w wersji drukowanej jest płatny 15zł i trzeba tą kwotę doliczyć do opłaty za psa.
Wystawa |
XIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych (niedziela)
|
|||
Miasto, data |
Gniazdów (O/Będzin), 29-05-2022
|
|||
Teren wystawy | Stadion Lekkoatletyczny, 42-350 Gniazdów, ul. Lipowa 8 | |||
Ranga wystawy | krajowa | |||
Uwagi | Potwierdzenia przyjęcia zgłoszeń na tę wystawę będą wysłane tylko e-mailem oraz zostaną udostępnione w systemie do pobrania/wydruku na około 5 dni przed wystawą. | |||
Organizator wystawy | Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział w Będzinie 42-500 Będzin, ul.Chrobrego 3 tel. 500-645-202 Biuro czynne: wtorki, piątki 14-19, czwartki 9.00-14.00 Konto bankowe: 84 1050 1360 1000 0090 8120 3458 |
|||
Strona internetowa | www.zkwp-bedzin.pl | |||
Zgłoszenia do dnia |
13-05-2022
|
|||
Wycofania do dnia |
13-05-2022
|
|||
Zmiany klasy do dnia |
13-05-2022
|
Opłaty za wystawę | Opłaty do 13-05-2022 | Opłaty do 13-05-2022 | Opłaty w dniu wystawy |
Klasa młodszych szczeniąt | 60.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | |||
Klasa szczeniąt | 60.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | |||
Klasa młodzieży | 130.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | |||
Klasa pośrednia | 130.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | |||
Klasa otwarta | 130.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | |||
Klasa użytkowa | 130.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | |||
Klasa championów | 130.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | |||
Klasa weteranów | 60.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna |
Drugi pies taniej o kwotę *: | 10.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | |||
Konkurs Młody Prezenter | 50.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | |||
* - nie dotyczy psów w klasach: młodszych szczeniąt, szczeniąt, honorowej i weteranów | ||||
Konkurencje hodowalne | ||||||
Opłaty do 13-05-2022 | Opłaty do 13-05-2022 | Opłaty w dniu wystawy | ||||
Najlepsza Para | Pies i suka tej samej rasy i tej samej odmiany, stanowiąca własność jednego właściciela. | |||||
50.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna | ||||
Najlepsza Grupa Hodowlana | Grupę stanowią minimum 3, a maksimum 5 psów/suk jednej rasy, o tym samym przydomku hodowlanym. Psy nie muszą być własnością hodowcy. | |||||
50.00 PLN | opcja niedostępna | opcja niedostępna |
Rasy polskie 50 % taniej.
Sędziowie
GRUPA I:
Joanna Domańska (PL) :
owczarek niemiecki długowłosy
Krzysztof Dobrzański (PL) :
Oczarek niemiecki krótkowłosy
Anna Pulikowska-Klimonda (PL) :
Owczarek australijski – Kelpie, Owczarek francuski – Beauceron, Owczarek francuski – Briard,Owczarek holenderski długowłosy, Owczarek holenderski krótkowłosy, Owczarek holenderski szorstkowłosy,
Owczarek staroangielski – Bobtail, Owczarek szetlandzki, Owczarek szkocki długowłosy, Owczarek szkocki krótkowłosy, Polski owczarek nizinny, Puli biały, Puli kolorowy, Welsh Corgi Cardigan, Welsh Corgi Pembroke,
Karel Horak (CZ): pozostałe rasy z grupy I
GRUPA II:
Doncho Borisov (MK)
Czarny terier rosyjski, Sznaucer miniaturowy biały, Sznaucer miniaturowy czarno-srebrny, Sznaucer miniaturowy czarny, Sznaucer miniaturowy pieprz i sól, Sznaucer olbrzym czarny, Sznaucer olbrzym pieprz i sól, Sznaucer średni czarny, Sznaucer średni pieprz i sól,
Katarzyna Adamus-Fiszer (PL) :
Tosa, Shar Pei, Rottweiler, Presa Canario, Mastif neapolitański, Mastif angielski, Fila Brasileiro, Dog z Majorki, Dog niemiecki (żółty, pręgowany), Dog niemiecki (czarny, arlekin), Dog niemiecki (błękitny), Dog argentyński, Dogue de Bordeaux, Cimarrón Urugayo, Cao Fila de Sao Miguel, Cane Corso Italiano, Bullmastiff, Buldog angielski, Broholmer, Bokser
Lenka Fairaislova (CZ): pozostałe rasy z grupy II
GRUPA III
Aleksandar Markovic (RS): American Staffordshire Terrier, Bulterier, Bulterier miniaturowy, Staffordshire Bull Terrier
Ratibor Cekic (RS): Bedlington Terrier, Irish Glen of Imaal Terrier, Irish Soft Coated Wheaten Terrier, Jack Russell Terrier, Parson Russell Terrier, Terier czeski, Terier szkocki, Terier walijski, Yorkshire Terrier
Pance Dameski (MK): pozostałe rasy z grupy III
GRUPA IV
Ratibor Cekic (RS): wszystkie rasy
GRUPA V
Monika Milian (PL): Akita amerykańska, Chow Chow, Podenco kanaryjski, Podenco z Ibizy krótkowłosy, Podenco z Ibizy szorstkowłosy, Samoyed, Shiba, Siberian Husky, Szpic duży biały, Szpic duży kolorowy (brązowy, czarny), Szpic fiński, Szpic japoński, Szpic mały biały, Szpic mały kolorowy klasyczny (brązowy, czarny), Szpic mały kolorowy współczesny (pomarańczowy, wilczasty, inne kolory), Szpic miniaturowy (Pomeranian), Szpic średni biały, Szpic średni kolorowy klasyczny (brązowy, czarny), Szpic średni kolorowy współczesny (pomarańczowy, wilczasty), Szpic wilczy, Szpic włoski, Thai Ridgeback Dog
Doncho Borisov (MK): pozostałe rasy
GRUPA VI
Stanisław Abłamowicz (PL): wszystkie rasy
GRUPA VII
Pance Dameski (MK): wszystkie rasy
GRUPA VIII
Aleksander Skrzyński (PL): Labrador Retriever, Golden Retriever
Gabriel Stibel (MK) : pozostałe rasy
GRUPA IX
Monika Kuriata-Okarmus (PL): Boston Terrier, Chin japoński, Chiński grzywacz, Hawańczyk, Lhasa Apso, Mops, Shih Tzu, Terier tybetański
Slobodan Nasteski (MK): pozostałe rasy
GRUPA X
Maria Zasada (PL): wszystkie rasy
RASY NIEUZNANE
Aleksander Skrzyński (PL): Polski spaniel myśliwski
Maria Zasada (PL): pozostałe rasy
Memoriał Hanny Bartman
Pierwsza Zimowa Wystawa Psów Rasowych ExpoSilesia-DogShow odbyła się w styczniu 2012r. Jej pomysłodawczynią i głównym organizatorem była przewodnicząca oddziału w Będzinie Hanna Bartman. Wystawa ta cieszyła się ogromną popularnością i przez kolejne lata gromadziła rekordową ilość psich piękności. Niestety z powodu likwidacji ExpoSilesia wystawa nie wróci już w tą samą lokalizację. Dla upamiętnienia tej wyjątkowej w polskiej kynologii osoby, podczas dzisiejszej wystawy - po raz pierwszy w Gniazdowie - odbędzie się memoriał Jej imienia.
Do tej konkurencji zapraszamy zwycięzców ras (BOB) które Pani Hanna hodowała na przestrzeni lat, czyli:
- Polski Owczarek Nizinny
- Wilczarz Irlandzki
- Owczarek Południoworosyjski Jużak
- Owczarek Kaukaski
- Chihuahua krótkowłosy
- Chihuahua długowłosy
-Terier Szkocki
Zwycięzców wymienionych ras zapraszamy na ring główny.
Memoriał odbędzie się w trakcie trwania konkurencji finałowych.
Konkurencje Finałowe
Młody Prezenter: Katarzyna Adamus-Fiszer
Najlepsza Para Hodowlana: Lenka Fairaislova (CZ)
Najlepsza Grupa Hodowlana: Karel Horak (CZ)
Najpiękniejsze Młodsze Szczenię: Katarzyna Adamus - Fiszer
Najpiękniejsze Szczenię: Monika Milian
Najpiękniejszy Junior: Doncho Borisov (MK)
Najpiękniejszy Weteran: Anna Pulikowska-Klimonda
Najpiękniejszy pies Rasy Polskiej: Stanisław Abłamowicz
Najpiękniejszy Pies Użytkowy: Aleksander Skrzyński
Najpiękniejszy pies ras nieuznanych: Maria Zasada
Najpiękniejszy Pies Oddziału Będzin: Monika Milian
Memoriał Hanny Bartman: Jolanta Kawecka
Konkurencja o tytuł Zwycięzcy Grupy:
grupa 1 Gabriel Stibel (MK)
grupa 2 Pance Dameski (MK)
grupa 3 Maria Zasada
grupa 4 Stanisław Abłamowicz
grupa 5 Aleksandar Markovic (SRB)
grupa 6 Lenka Fairaislova (CZ)
grupa 7 Aleksander Skrzyński
grupa 8 Doncho Borisov (MK)
grupa 9 Karel Horak (CZ)
grupa 10 Slobodan Nasteski (MK)
BIS Ratibor Cekic (SRB)